воскресенье, 16 июня 2013 г.

Піраміда здорового харчування



Піраміда Здорового Харчування була розроблена на початку 90-их років минулого століття і зазнала багатьох опрацювань та змін. Представлена на малюнку Піраміда розроблена Гарвардською школою нутриціології.
В основі Піраміди лежить щоденне виконання фізичних вправ та контроль за вагою
Чому? Ці два взаємозалежних елементи дуже впливають на наші шанси залишатися здоровими. Вони також впливають на те, що ми їмо і як наша їжа впливає на нас.




Фізичні вправи і контроль ваги пов’язані простим правилом балансу енергії: Зміна ваги = калорії, які поступають в організм – калорії, які витарчаються. Якщо ви спалюєте стільки ж калорій, скільки ви споживаєте з їжею, нічого не залишається на відкладання у жирових клітинах і вага не змінюється. Якщо ви їстимете більше, ніж спалюватимете,надлишок енергії обов’язково відкладеться у жирове депо. Регулярні фізичні вправи допоможуть вам контролювати свою вагу і це є ключем до будь-яких зусиль втрати ваги.

Ніякого фаст-фуда!



Дослідження показують, що підлітки часто їдять нездорову їжу поза домом. Головні правила фаст-фуду - смачно, калорійно і малими порціями. Причому смак практично завжди досягається за допомогою штучних його підсилювачів (глутамату натрію). Швидке харчування, яке підлітки часто вважають за краще, відрізняється високою концентрацією насичених жирів, холестерину і солі. Експерти рекомендують на обід їсти їжу, що містить всю групу корисних речовин. Це може бути варений рис, курка, банани, йогурт і мінеральна вода.

Збалансоване харчування




Дієтологи рекомендують вибирати для харчування підлітків збалансовані за змістом і різноманітні продукти. Щодня в раціоні повинні бути: м'ясо, риба або яйця, щоб отримувати достатню кількість білка. Білок є важливим для побудови і відновлення тканин зростаючого організму. Рекомендується також вживати знежирені молочні продукти - вони багаті вітаміном D і кальцієм. Давайте підлітку цільнозерновий хліб, а також свіжі овочі та фрукти щодня.

«Ми ― те, що ми їмо».

Усі ми бажаємо мати здоровий квітучий зовнішній вигляд і прекрасне самопочуття. Але чи робимо ми хоч половину того, що наблизило б нас до цього? Як свідчить відомий вислів: «Ми ― те, що ми їмо». Придивіться уважніше до вашого раціону. Можливо, ви вже стали заручником свого шлунка. Тоді час змінити усталені погляди на їжу та розробити власне меню здорового харчування.
Для початку слід усвідомити, що таке правильне здорове харчування.


Є кілька тлумачень цього поняття:

1. Вживання такої кількості калорій в день, яка необхідна для нормальної життєдіяльності людини, тобто з урахуванням її енерговитрат.

2. Вживання їжі в обмежених дозах, у правильному поєднанні, в певний час.

3. Урахування набору хімічних елементів, що містяться в їжі.


Існує масовий стереотип, що дієта і здорове харчування ― це одне і те саме. Найчастіше дієта передбачає тимчасове дотримання раціону харчування задля досягнення конкретної мети.



Правильне харчування ― це ваш свідомий вибір бути здоровим і дотримуватися його необхідно все життя.